Anglicky se dorozumíte, ale s otázkami to není zrovna slavné?

Máte strach, že se zeptáte špatně?

Tušíte, že opakujete některé chyby, kterým se chcete do budoucna vyhnout?

Potřebujete se ujistit, že vaši otázku ostatní pochopí?

TYPICKÉ CHYBY V ANGLICKÝCH OTÁZKÁCH

Vyhněte se jim a

Jak bude minikurz probíhat?

Po dobu 5 dní od zaregistrování vám každý den pošlu na e-mail odkaz na materiály k tématu daného dne. Začneme hned v den registrace.
Můžete očekávat:

Co s minikurzem získáte?

Naučíte se, na co si při ptaní dávat pozor

Vaše otázky obstojí při poradě v práci i při cestování a dostanete na ně potřebnou odpověď

Už vás nezaskočí potřeba se na něco zeptat

A co říkají absolventi minikurzu?

Do tohoto minikurzu jsem šel s tím, že mi poodkryje moje chyby, které často dělám při tvoření anglických otázek. Jsem mírně pokročilý začátečník a tak jsem byl zvědavý, jestli mi tento kurz pomůže. Ve videích bylo z mého pohledu vždy vše jasně a stručně vysvětleno. Já osobně bych uvítal u některých opakovacích cvičení zadání i v českém jazyce. Ale to je pouze můj pohled, pro ostatní to může být v pořádku. Jinak ta cvičení byla udělaná dobře. Výsledkem absolvování tohoto kurzu bylo, že mi skutečně pomohl a já se nyní více snažím zaměřovat při pokládání otázek na to, aby byly skutečně správně. Za mě doporučuji.
student Michal Nimmrichter
Michal Nimmrichter

Ptáte se, kdo vlastně jsem?

KATEŘINA VALENTOVÁ – lektorka & překladatelka

Pomáhám lidem i firmám efektivně komunikovat v angličtině a češtině. Jazyk jako takový mě vždycky fascinoval, proto jsem se tímto směrem vydala i ve svém studiu a věnuju se mu dál. Od roku 2013 působím jako lektorka angličtiny a v roce 2015 jsem se začala věnovat také překladům. Nejzásadnější pro mě vždycky je, aby si lidé v konkrétní situaci co nejlépe porozuměli. Své studenty proto učím používat angličtinu s větší jistotou a tak, aby jejich projev obstál v komunikaci i ve formálnějším prostředí. Vyžaduje to samozřejmě jejich snahu a píli, proto se snažím být nejen průvodcem v jejich procesu učení, ale také motivátorem a podporou. Proč jsem vytvořila tento minikurz na Typické chyby v anglických otázkách se dozvíte ve videu vpravo.

Kdy se pro vás minikurz hodí?

A kdy pro vás naopak není?